Denna fantastiska stuga har ett underbart läge direkt vid sjön Fryken i landskapet Värmland. Denna stuga är utrustad med luftkonditionering, dusch, två WC och en tvättmaskin. I vardagsrummet finns det bekväma möbler och en TV samt en DVD. En öppen spis finns också här så att ni kan göra det riktigt trevligt på kvällarna. Fri internettillgång finns. Det finns ytteligare en TV med DVD, två stereos med många CD en bärbar stereo med många CD. Dessutom finns DVD filmer och några familjespel som ni gärna får använda.
Framför stugan finns en stor terrass på 37 m2, med trädgårdsmöbler och en grill. I sjön går det utmärkt att båda bada och fiska. Det är väldigt långgrunt vid stugan vilket gör det barn vänligt. Det finns en motorbåt som ni kostnadsfritt får låna av stuguthyraren. Det finns flytvästar till både barn och vuxna, även några till väldigt små barn som ni naturligtvis får låna.
Vid vattnet finns en bastu med dusch och en 6 m2 stor terrass med trädgårdsmöbler och en öppen spis som man kan grilla i. Duschen i bastun är inte tillgänglig under lågsäsong då vattnet kan frysa. Bastun kan användas året om. Här har ni en härlig utsikt över den vackra sjön.