Detta hus ligger med fantastisk utsikt över vattnet.
Huset har 9 sovrum med dubbelsängar, som rymmer 18 personer. Sovrummen ligger på bottenvåningen och i mitten ligger vardagsrummet med ingångar till de 9 sovrummen. Sovrummen är utrustade med ett sängbord, belysning och klädhängare.
Vardagsrummet har två 4-sits soffor, en stor TV och ett stort matbord med stolar. Tack vare den autentiska arkitektoniska stilen och modern design har huset en mysig atmosfär. Det finns en vedspis som höjer mysfaktorn och ger värme.
Det finns en gemensam dusch och toalett, en liten köksdel med kyl och vatten i huset.
Huset är fullt uppvärmd och isolerad så att den kan även användas på vintern.
Huset ligger bredvid ett servicehus. I servicehuset finns ett riktigt kök med möjlighet att laga mat. Det finns även en dusch och toalett i denna byggnad. Tillhång till tvättmaskin.
Under sommarmånaderna delas köket med campinggäster från en närbelägen minicamping. I samråd är det möjligt att hyra servicehuset separat.
Bastu och badtunna kan hyras.
Priset gäller för upp till 9 personer. fler personer mot tillägg på SEK 200,- pp/natt, det betalas vid ankomst.
Ägaren erbjuder många aktiviteter som fiske, paddling , lerduveskytte, bågskytte och div. naturupplevelser.
Vintertid kan man åka på skotertur, hundsläde, utflykt med snöskor, pimpla mm.