Återhämta er i tystnaden, sitt på altanen och lyssna till fåglarnas kvitter eller gå ner till vår brygga och glid ut i Lillsjön i någon av våra Canadensare ( som ingår i hyran) När ni kommer tillbaka , grilla något gott och sitt på våra picknickbänkar med tak som ligger alldeles nere vid bryggan. Villan är hjärtat i stugbyn – perfekt när ni är många.
Här finns upp till 10 bäddar Fördelade så här, bottenvåning 1 stort sovrum med 1 dubbelsäng 1vånings säng, 1 babysång. Övervåning 3 st sovrum med 2 enkelsängar i varje. Och ett stort allrum
På botten plan finns 1 tv rum/sällskapsrum med stor tv och en gigantisk soffgrupp stort komplett kök fullt utrustat med porslin och köksutrustning för upp till 24 gäster. 1 stor toalett.
Sängarna är bäddade när ni kommer och ni har tillgång till badhanduk och en vanlig handuk .
Om ni hyr hela stugbyn är Villan den naturliga samlingsplatsen där alla kan äta och umgås tillsammans.
Bottenvåningen är handikappanpassad med ramp in till huset, stort sovrum och rymlig toalett.
Fakta:
✔️ 240 kvm boyta
✔️ 10 bäddar
✔️ Stort kök för upp till 24 personer
✔️ Perfekt för grupper & familjeträffar
✔️ Handikappanpassad bottenvåning
✔️ Hundvänlig
Passar alla
Den passar utmärkt för stora familjer, vänresor eller flera generationer som vill semestra tillsammans.
Den stora altanen med sjöutsikt blir snabbt favoritplatsen - här finns gott om utrymme för gemensamma måltider och långa sommarkvällar.
Kolgrill finns på altanen, ta med eget kol
Detta är den stora villan som har mycket umgänges ytor det finns tallrikar m.m. till 24 gäster, det är den naturliga samlingsplatsen om man hyr hela stugbyn som då har 24 sängplatser totalt.
De andra husen som finns att hyra i byn är stuga 3274 och stuga 3275.
Baldersnäs herrgård 2.7 mil
Akvedukten i Håverud 2.6 mil
Dalslandsaktiviteter 1.8 mil
Fiske kort krävs går att köpa på I-net och tappen i Bäckefors
Kan fiskas i vatten nära denna stuga: Abborre, Gädda